Haber

AB Hemşirelik Fakültesi’nden depremzedelere 12 ay burs desteği

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ve Ege Üniversitesi Hemşirelik Mezunları Derneği, beyin sarsıntısının maddi yaralarını sarmak amacıyla depremzedelere burs vermeye başladı. Güçlendirme kapsamında beyin sarsıntısından etkilenen 30 AB Hemşirelik Fakültesi öğrencisine 12 ay süreyle burs verilecek.

Ege Üniversitesi ailesi olarak yüzyılın felaketinin yaralarını sarmak için tek yürek olduklarına değinen EÜ Rektörü. Necdet Budak, “Yüzyılın en büyük felaketlerinden birini yaşadığımız bu günlerde, ülke olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Ege Üniversitesi ailesi olarak depremin ilk gününden itibaren tüm depremzedelerin ve depremden etkilenen öğrencilerimizin yanında olduk ve onlara destek olduk. Sarsıntı bölgesinde ikamet eden tüm öğrencilerimizle tek tek iletişime geçerek sorunlarına çözüm üretmeye çalıştık. Büyük bir seferberlik duygusuyla yardımlarımıza hız kesmeden devam ettik. Tüm bilimsel gücümüzü bölge için seferber ettik. Öğrencilerimizin mağduriyetlerinin bir nebze olsun giderilmesi çalışmalarımız kapsamında Hemşirelik Fakültemiz ve Ege Üniversitesi Hemşirelik Mezunları Derneği depremden etkilenen fakültemiz öğrencilerine burs vermeye başlamıştır. Fakültemiz üst yönetimine ve derneğimize öğrencilerimize vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ederim. Bu sıkıntılı günleri hep birlikte, dayanışma içinde atlatacağız” dedi.

EÜ Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Dönmez, “Fakültemiz Burs Komisyonu ve Ege Üniversitesi Hemşirelik Mezunları Derneği aracılığıyla depremden etkilenen illerde kayıtlı 30 hemşirelik öğrencimize 12 ay süreyle burs vermeye başladık. Ege Üniversitesi Mezunlar Derneği. Şubat ayında öğrencilerimize ilk ödemelerimizi yaptık” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

dosemealtiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu