Haber

Ali Babacan: Altı Masa’nın çatladığı dedikodularına itibar etmeyin

ANKARA – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “‘Altı Masa çatladı, dağılır’ dedikodularına itibar etmeyin” dedi. Gücün tek alternatifinin Altı Masa olduğunu belirten Babacan, “Altı Masa’yı güçlü tutmak ve başarıya ulaşmak ortak hedefimiz olmalıdır.”

‘ALTI MASA’DAKİ TARAFLARIN BİREYSEL TARTIŞMALARI VARSA ÇOK ÇOK DENEMELİLER’

Partisinin Kadın Eylem Planı’nın açıklandığı toplantıda konuşan Babacan, “Altı masadaki partilerin bireysel iddiaları olsaydı, bu iddiaları ileri sürmeleri ve denemeleri gerekirdi. 2018’de denendi, başarısız oldu. Bu tartışmaları yapanlara ‘2018’e bakın, ders alın. Aynı hataları tekrarlamayalım. Gelin hep birlikte ortak bir aday ve politika seti ile seçime hazırlanalım” dedi.

‘Başörtüsü düzenlemesini seçimden 3-5 ay önce düşündünüz mü?’

AK Parti’nin başörtüsü düzenlemesine ilişkin açıklama yapan Babacan, “Elbette seçimi kaybedeceğini anlayanlar, Türkiye’yi kadınlar üzerinden kutuplaştırırsam kazanır mıyım diye kaygılanıyor. Soruyorum; 5 dönem, 20 yıl sonra başörtüsüyle ilgili düzenlemeleri şimdi düşünüyor musunuz? Seçime 3-5 ay kala düşünür müsünüz?” diye konuştu.

Babacan, sözlerini şöyle sürdürdü: “28 Şubat’a karşı mücadele edeceğim diye destek alanların 20 yılın sonunda başörtüsünü ‘siyasi pas geçme’, ‘kazanma’ konusu yaptıklarında yüzleri kızarmasın. siyasi hedef’?

‘DEVA’DA SİYASET KADINLAR İÇİN DEĞİL KADINLAR İÇİN YAPILIR’

Babacan, partisinin Kadın Eylem Planı’nda yer alıyorsa, “DEVA’da kadın üzerinden siyaset yok. Siyaset kadınlar için yapılır. Eşitlikçi siyaset var. Tüm kadınları siyasette artçı değil öncü olmaya DEVA Partisi’ne davet ediyorum.”

İktidara gelmeleri halinde İstanbul Sözleşmesi’ne geri döneceklerini belirten Babacan, “Cumhurbaşkanı’nın yemin töreninden sonra atılacak ilk imzalardan biri de sözleşmeye iade imzası olacak. Çok kızgınız, çok kızgınız. Gerekeni yapacağız” dedi.

‘ALTI MASA KADINDAN SORUMLU BİR BAKANLIK KURACAK’

Eylem planının detaylarını anlatan DEVA Partisi Kadın Siyaseti Lideri Elif Esen, 6’lı masada ortak kararın kadınlardan sorumlu bakanlık kurulması olduğunu söyledi. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu