Ekonomi

Altın heyecanı! Önder Erdoğan ilk külçeyi dökecek

Dönmez, Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya’yı ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek toplu açılış töreninin yapılacağı alanı ziyaret etti.

Tören alanında gazetecilere açıklama yapan Dönmez, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın 60’a yakın projenin açılışını yapacağını hatırlatarak, bu projelerden 21’inin bakanlığının çalışmalarıyla ilgili olduğunu belirtti.

İLK ALTINI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GÖNDERECEK

Söğüt’te açılacak altın madeni hakkında da bilgi veren Bakan Dönmez, “Türkiye’nin önde gelen altın madeni işletmelerinden birini yarın Söğüt’te hizmete açacağız. İlk altını oraya Cumhurbaşkanımız dökmüş olacak. Akabinde yatırımlarımız devam edecek.” başta sağlık olmak üzere sulamada da açılışı yapılacak. ve özel sektöre ait yatırımlar var. Yarın tüm Bilecikli hemşehrilerimizi törenin yapılacağı bu meydana bekliyoruz.” dedi.

Bilecik’in son yıllarda hızla gelişen ve gelişen şehirlerden biri olduğunu vurgulayan Dönmez, şehrin artık bir yol ayrımında olduğunu söyledi.

Kentin yol ve ulaşım sorunu olmadığına işaret eden Dönmez, şunları kaydetti:

“Yakında Yenişehir ile bağlantı yolumuz tamamlanacak. Osmaneli üzerinden limana demiryolu projemiz devam edecek. Bunları değerlendirdiğimizde burada üretilen işlerin hem ulusal hem de ulusal çıkış noktasında son derece avantajlı bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. ve uluslararası piyasalarda Seramik dedik.Artık yerin altından bir cevheri daha ekonomiye kazandırmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşayacağız.Çünkü artık ülkemizin taşı mermer,toprağı mermer olmayan bir köşesinden bahsediyoruz. seramik ama aynı zamanda altın.Cevherden kuyumculuğa giden yolun en güzel örneklerinden biri inşallah yarın Söğüt’te olacak.Sayın Cumhurbaşkanımızın huzurunda açılışını yapacağız.

Bakan Dönmez’e kentteki temaslarında Bilecik Valisi Kızılkaya ve AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım eşlik etti.
 

bodrum-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu