Haber

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ndeki soruşturmaya ilişkin davaların birleştirilmesi istendi

Aydın Büyükşehir Belediyesi hakkında yürütülen soruşturmalar kapsamında, 33 sanık hakkında “ihaleye fesat karıştırmak” ve “fiili ifasında yaramazlık” suçlarından Aydın 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın devamı istendi. Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu’nun da aralarında bulunduğu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen diğer davayla birleştirilecek. .

Aydın 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya bazı tutuklu sanıklar ve avukatları katıldı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu duruşmaya katılmadı.

Mersin’de Fetullahçı Terör Örgütü hakkında açılan davanın sanıklarından olan ve başka bir ilde yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Erkan Karaarslan, SEGBİS üzerinden duruşmaya bağlandı.

Çerçioğlu, Karaaslan ve bu belgedeki sanıklardan birçoğunun aynı zamanda 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde “ihaleye fesat karıştırmak” suçundan açılan davada da sanık olması nedeniyle mahkeme, belgenin 2018’de İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’ne gönderilmesine karar verdi. bu davanın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dava ile birleştirilmesi için.

Duruşma 2 Haziran’a ertelendi.

Sanıklar hakkında hazırlanan iddianamede, “ihaleye fesat karıştırmak” ve “fiilin ifasını bozmak” suçlarından 6 yıldan 14 yıla kadar hapis cezası istendi.

haber-yalihuyuk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu