Haber

Bakan Koca: Gazze ile ilgili önemli bir gelişme var

ANKARA (İGFA) –Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ikili görüşmede birçok önemli konuda mutabakata vardıklarını duyurdu.

“Gazze’deki Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi’nde tedavi gören, faaliyetlerine son vermek zorunda kalan kanser hastaları başta olmak üzere, daha önce tarafımıza bildirilen ve acil tedaviye ihtiyaç duyan bine yakın hasta ve yaralının hastaneye ulaştırılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Refah sınır kapısından Mısır’a geçiyoruz” dedi. Bakan Koca, paylaşımında, “Kanser hastalarının ve acil durumu bulunanların ambulans uçaklar ve gemi hastanesi aracılığıyla ülkemize nakli planlanıyor. Gerekli planlamanın yapılması ve yürütülmesi konusunda Sayın Bakanımızla mutabakata varıldı” dedi. Bu hayati gelişme için çalışıyoruz.”

Bakan Koca ayrıca, Türkiye’nin Gazze’deki yaralıların tedavisinde kullanılmak üzere Mısır’a göndermek istediği sahra hastaneleri ve ambulansların sevkıyatı için her an konuşlanmaya hazır tutulan 2 Türk gemisine de verildiği bilgisini paylaştı. Mısır limanlarına girme izni.

besni-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu