Ekonomi

Bakan Nebati: “Kaynağını milletimizin alın terinden alan 2023 yılı bütçesi, milletimizin bize emanetidir”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Kaynağını milletimizin alın terinden alan bugüne kadar ki bütçeleri nasıl milletimizin bizlere emaneti olarak gördüysek, 2023 yılı bütçesini de aynı şekilde görüyoruz” dedi.
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBMM Plan ve Bütçe Kurulu görüşmelerinde kapanış konuşması yaptı. Bakan Nebati burada yaptığı konuşmada, Türkiye Ekonomi Modeli’nin amaçları doğrultusunda yatırım, istihdam, üretim ve ihracatı öncelendirdiklerini belirterek, “Bu sayede, 2022 yılında da ekonomik büyüme dengeli görünümünü korumuş, istihdam tarihi yüksek seviyelere ulaşmıştır. Önümüzdeki dönemde de, yüksek katma değer üreten, küresel ölçekte daha üst seviyelere hızla yükselen müreffeh bir Türkiye için olanca gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Nebati, “Gelen veriler şunu gösteriyor: Enflasyonda en yüksek değerler görüldü. Bundan sonra da sayısal olarak aşağı yönlü bir enflasyonu ve oranları hep birlikte yaşayacağız” diye konuştu.
“Kaynağını milletimizin alın terinden alan 2023 yılı bütçesi, milletimizin bize emanetidir”
Bakan Nebati, 2021 yılı Merkezi İdare Kesin Hesap Kanunu Tasarısı ile 2023 yılı Merkezi İdare Bütçe Kanunu Teklifi’ne ait Plan ve Bütçe Kurulu görüşmelerini ele alarak, şunları söyledi:
“Bugüne kadar yapılan tüm özverili çalışmalar için Plan ve Bütçe Komisyonumuzun değerli Başkan ve üyelerine, kıymetli katkılarını esirgemeyen herkese, Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Kaynağını milletimizin alın terinden alan bugüne kadarki bütçeleri nasıl milletimizin bizlere emaneti olarak gördüysek, 2023 yılı Bütçesini de aynı şekilde görüyoruz.”
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin konuşması ile TBMM Plan ve Bütçe Komitesi görüşmeleri sona erdi. Bu kapsamda, 2021 Yılı Merkezi İdare Kesin Hesap Kanunu Teklifi ile 2023 Yılı Merkezi İdare Bütçe Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komitesinde kabul edildi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu