Teknoloji

Bir YouTube Kanalında “Gerçek” Işın Kılıcı Üretildi [Video]

Star Wars evrenindeki belki de en ilgi çekici şeylerden biri ışın kılıçlarıdır. Bir grup YouTuber, tıpkı filmlerdeki gibi açılabilen ışın kılıçları üretmeyi başardı. HeroTech adlı kanalda paylaşılan video, filmlerdeki gibi bir ışın kılıcının nasıl yapılabileceğini de adım adım açıklamasıyla dikkatleri çekti. 

Ekip, bu ilginç proje için yapmaları gerekenleri aşamalara ayırdı. Buna göre öncelikle bıçak kısmını açılır yapmak için çalışan ekip, sihirbazların numaralarında kullandıkları uzanan çubukları kullanarak bu sorunu çözdü. Ayrıca gerekli ses efektlerini de eklemeyi başardılar. 

Olabildiğince gerçekçi olması için çalışıldı

Ekibin internet sitesinden yapılan açıklamada, “Bu ışın kılıcı gerçekten de kabzadan çıkan ve geri giren, göz kamaştırıcı bir bıçağa sahip. 12V COB LED şerit, 4S LiPo batarya, Proffileboard V3.9 ve kuvvetli bir hoparlör ile bu ışın kılıcı gerçekçi sesler ve ışıklara sahip.” ifadesini kullandı. 

YouTube kanalında yapılan açıklamada bu projenin evde gerçekleştirilebileceği ancak tehlikeli olabileceği ifade edildi. Kanaldan yapılan uyarıda, mühendislik diploması olmayanların bu işe kalkışmamaları tavsiye edildi. 

Disney de Disney World’deki etkinliklerde kullanılmak üzere kendi açılıp kapanır ışın kılıçlarını ürettirmişti. Şimdilik satışı bulunmayan bu ışın kılıçlarının fiyatlarının oldukça yüksek olması bekleniyor. Öte yandan 2022 yılında bir başka YouTuber, gerçek anlamda kesen ve yakan bir ışın kılıcı üretmeyi başarmıştı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu