Haber

Bolu Dağı Tüneli İstanbul’a doğru uzatılacak

Bolu’da düzenlenen İl Koordinasyon Toplantısı’nda konuşan Karayolları 4. Bölge Müdürü İlhan Aytekin, heyelan riskine karşı Bolu Dağı Tüneli tüplerinin İstanbul istikametinde 70 metre uzatılacağını duyurdu.

İl Koordinasyon Toplantısı, Bolu Valisi Erkan Kılıç başkanlığında İl Özel İdaresi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda Karayolları 4. Bölge Müdürü İlhan Aytekin Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün çalışmalarını ve yatırımlarını anlatmak üzere bir konuşma yaptı. Geçen yıl 2 Nisan’da şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım durmuştu. Bölge Müdürü Aytekin, İstanbul istikametinde uzatma çalışması yapılacağını duyurdu.

“Düzce’ye doğru tünel 70 metre daha uzayacak”

Heyelanın gücünü kıracak bir yapı düşündüklerini ifade eden Aytekin, “Heyelanın gücünü kıracak bir yapı düşünüyoruz. Proje oluşturduk, onun için çalışmalara başlayacağız. Flüt yapısını 70 metre uzatacağız.Düzce tarafına giden tünel 70 metre daha uzun olacak.Mümkün olduğunca çalışırken ulaşımı aksatmayacak bir proje üzerinde çalışıyoruz.Bu nedenle betonarme yapmayacağız. .İşte bu yüzden betonarme yapmayacağız.En azından boruları daha kısa sürede yapmayacağız.Çelik üretimi daha kısa sürede yapılacak.Çelik üretimi sahada yapılacak.En azından çelik Üretim yapılacak. Bu bir yıl. Flüt yapısını da tamamlamayı hedefliyoruz” dedi. – BÖLÜNMÜŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu