Haber

Büyük İstanbul Rallisi için hazırlıklar tamamlandı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek “Büyük İstanbul Buluşması” için vatandaşlar Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne girmeye başladı.

Saat 16.00’daki miting için Millet Bahçesi’ne dev platformlar ve ses sistemleri kuruldu.

Türkiye sahne haritası konseptiyle hazırlanan platformda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın fotoğrafı ile “Türkiye sizin elinizde” ve “Türk Asrı için doğru zaman doğru adamdır” sözleriyle, yerli ve milli otomobil, gemi, tren, uçak ve bunların bazı servislerine ait görseller. dev ekranlarla.

Dünyadaki emsallerinden çok daha gelişmiş bir teknik altyapı ile hazırlanan toplantı alanı, 40’ın üzerinde farklı led ekran ile herkesin rahatlıkla izleyebileceği şekilde tasarlandı. Teknik sistemin sorunsuz çalışması için 80 adet farklı vinç, 140 adet portatif jeneratör ve 45 adet ses kulesi kullanıldı.

Yenikapı Etkinlik Alanı’nın 2 katı, Maltepe Etkinlik Alanı’nın 5 katı büyüklüğü ile tarihin en kalabalık mitinglerinden birine ev sahipliği yapması beklenen Atatürk Havalimanı’nın prestijiyle vatandaşlar 15 farklı noktadan giriş yapmaya başladı. 11:00 prestijiyle.

Güvenlik noktalarından alana giren, üzerlerinde Türk bayrakları ve AK Parti flamaları bulunan bazı vatandaşlara yanlarında çocuklarının da bulunduğu görüldü. Bir grup vatandaş da bölgede toplu halde dua etti.

Sahneden icra edilen müziğe eşlik ederek eğlenen bazı vatandaşların pankart ve döviz açtığı görüldü. Alanın birçok noktasında su bırakılırken, portatif büfelerden vatandaşlara ikramlar yapılıyor. Katılımcılara sahada görevliler tarafından Türk bayrağı, AK Parti bayrağı ve şapka dağıtılır.

Millet Bahçesi ve çevresinde 12 bin 600 işçi istihdam edilirken, araçlarıyla bölgeye gelecek vatandaşlar için 15 noktada daha otopark yapılıyor. Sağlık ekipleri ve ambulanslar da bölgede bekliyor.

Vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılamak amacıyla alana 120 adet tuvalet, 40 adet çeşme ve 80 adet cami inşa edilerek engelli dostu teknik tesisler planlandı.

Ulusal ve uluslararası basının ilgisini çeken miting için alandaki basın ve medya kuruluşları için 8 metre yüksekliğinde ve 6 bin metrekare genişliğinde iki katlı bir platform oluşturuldu. Basın mensupları sabahın erken saatlerinden itibaren bölgede yayın yapmaya başladı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından yayınlanan Büyük İstanbul Buluşması’na erişim için ulaşım kılavuzunda, İstanbul’un 39 ilçesinde belirlenen noktalardan bölgeye toplam 10 bin otobüsün hareket edeceği belirtildi.

Ayrıca Marmaray’a (Yeşilyurt/Yeşilköy durağı) entegre ücretsiz ring seferleri yapılacağı ve M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’nda ek seferler düzenleneceği bildirildi. ???????

Miting öncesi sahneyi AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Sanatçı Yücel Arzen aldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, miting alanını gezerek tamamlanan çalışmaları yerinde inceledi.

akyakahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu