Haber

Can Atalay’ın Anayasa Mahkemesi’nden yerel mahkemeye ikinci mektubu: Sisteme saatler sonra girildi

Gezi Parkı hareketleriyle ilgili davada tutuklu bulunan Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) milletvekili seçilen Can Atalay’ın tahliye taleplerinin reddedilmesinin ardından Anayasa Mahkemesi (AYM), tahliye kararı verdi. 25 Ekim’de “Seçme ve seçilme hakkı ile kişi güvenliği ve özgürlük hakkı açısından hak ihlali söz konusuydu” hükmüyle de hakların ihlal edildiğine hükmetti.

Halk TV’den Fırat Fıstık’ın haberine göre, Anayasa Mahkemesi’nden İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne bir yazı daha gönderildi. Anayasa Mahkemesi’nin gönderdiği yazıda 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nden, kararının tebliğ edilmesi ve yeni yargılama için esas numarasının yazılması istendi.

METİN SİSTEME GEÇ GİRİLDİ

Anayasa Mahkemesi gerekçeli kararında Atalay’ın tahliye edilerek yeniden yargılanması gerektiğini belirtti. Anayasa Mahkemesi bu yazısı ile yerel mahkemeyi bir an önce tahliye kararı vermesi konusunda bir kez daha uyardı. Bir diğer husus ise bu mektubun öğle saatlerinde mahkemeye gelmesi ancak sisteme saatler sonra girilmesidir. Yani 13. Ağır Ceza Mahkemesi de bu mektubun sisteme girişini geciktirdi.

cumraajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu