Haber

Çin Dışişleri Bakanlığı: Pasifik Adaları hiçbir ülkenin arka bahçesi değildir

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Tonga Krallığı’na yaptığı ziyarette Çin’in davranışını “sorunlu” olarak tanımlamasının ardından Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, “Pasifik Adaları hiçbir ülkenin arka bahçesi değil” dedi. açıklama yaptı

Blinken’in Tonga Krallığı’na yaptığı ziyaret sırasında Pasifik bölgesi hakkında düzenlediği günlük basın toplantısında sözcü Mao, “Çin’in bölgedeki angajmanı arttıkça, bizim açımızdan bazı sorunlu davranışlarda artış oldu” dedi. sözlerini yanıtladı.

Mao, “Pasifik Adaları hiçbir ülkenin arka bahçesi değildir. ABD’nin Pasifik Adaları’nın kalkınmasında samimi yardımda bulunacağını ve bu ülkelerin kalkınma ve istikrar hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacağını umuyoruz” dedi. terimini kullandı.

Blinken’in, Çin’in “iyi yönetişimi baltalayarak ve yolsuzluğu kışkırtarak” bölgedeki “bazı yağmacı ekonomik faaliyetlerin ve yatırımların” arkasında olduğuna ilişkin sözlerini vurgulayan Mao, “Çin, bir etki alanı veya sözde jeostratejik bir alan yaratmak için hiçbir şey yapmıyor” dedi. varlığı veya etkisi.” Bir ülke ile rekabet etmeye niyeti yoktur.” değerlendirmesini yaptı.

haber-bozkir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu