Teknoloji

Elektronik Fiyat Etiketi’nde oyunun kurallarını değiştiren yeni çözüm: Nebular

Kurulduğu günden bu yana en yeni teknolojileri perakende sektörüyle
birinci buluşturan şirket olan Securitas Technology, elektronik fiyat etiketinde ihtilal yaratacak yeni tahlilini piyasaya sundu. Yeni jenerasyon Elektronik Fiyat Etiketi Nebular, 15 yıl pil ömrü, az güç tüketen tasarımı ve kompakt yapısıyla bu alanda teknolojinin geldiği en âlâ noktayı temsil ediyor.

Perakende kesiminde eserler ve fiyatlar daima değişiyor. Bu durum, mağazaların, fiyat etiketlerini ve bilgilerini değiştirmek için hakikat ve verimli bir yol bulmalarını gerektiriyor. Bir yandan eser fiyatlarını meselesiz biçimde değiştirirken öteki yandan da iş gücü maliyetinde tasarruf sağlamak isteyen perakendecilerin tercihi ise Elektronik Fiyat Etiketi oluyor.

Günlük operasyon içinde vakit kaybı ve ek maliyete neden olan etiket değiştirme süreci, Elektronik Fiyat Etiketi ile tek bir merkezden, saniyeler içinde tamamlanıyor. Tıpkı vakitte raf-kasa-online mağaza ortasındaki fiyat farklılıkları da son buluyor. Etiket değiştirme için ayrılan iş gücü farklı alanlara yönlendirilerek operasyonel verimlilik artışı sağlanıyor.

Elektronik Fiyat Etiketi, fiyat güncellemesinin yanı sıra raf idaresi, sipariş toplama, promosyon kampanyaları için de kullanılabiliyor. Süratli fiyat değişikliğine imkân verdiği için, sık kampanya idaresi yapan indirim marketleri ya da kozmetik mağazaları üzere perakendecilerde karlılık ve rekabette önemli avantajlar sağlıyor. Merkezi idare sayesinde insani kusurlar da en aza iniyor. Elektronik Fiyat Etiketi, eser sergilemeyi de şık hale getiriyor. Etiket yönetmeliğine ahengi artırıyor. Ayrıyeten kâğıdın yazıcısı, toneri, raf düzenlemesi üzere işletim masrafları de son buluyor.

15 yıl pil değiştirtmeyen teknoloji!

Perakende kesiminin pek çok avantajı sebebiyle tercih ettiği bu teknoloji, Securitas Technology’nin sunduğu Nebular isimli yeni tahlille çok daha verimli ve pratik bir kullanıma kavuştu. Kullanım ömrü, fonksiyonellik ve dayanıklılığıyla öne çıkan yeni kuşak fiyat etiketi Nebular, yenilikçi özellikleriyle piyasadaki rakiplerinden değerli oranda ayrışıyor.

Elektronik fiyat etiketinde teknolojinin geldiği son noktayı temsil eden Nebular, harika sürat ve doğrulukla fiyat değişiklikleri ve promosyon güncellemeleri sağlıyor. Özel olarak tasarlanmış pili, 15 yıl kullanım mühletine sahip bulunuyor. Nebular ile yüzde 30 daha az güç tüketerek güncelleme sürecini çok süratli bir formda yapabilmek mümkün.

İncelik ve sağlamlık bir ortada mümkün

Güç tüketimini azaltan yekpare bir dizayna sahip olan yeni tahlil, IP68 muhafaza düzeyinde tasarlandığı için, çeşitli sıcaklıklara ahenk sağlama, su geçirmez ve toz geçirmez üzere özelliklere sahip bulunuyor. Sırf 7,8 mm kalınlığında olan ve çiziğe sağlam muhafazalı bir ekranı bulunan eserin şık görünümü nedeniyle raf estetiği de yeni bir seviyeye taşınıyor. Nebular’da ayrıyeten bütün ledler 3 saniye üzere kısa bir müddette yakılabiliyor. Etiketin barkodla eşleştirme süreci ise 20 saniye sürüyor.

Nebular’dan uygunu yok!

Perakende kesiminin bir yandan müşterinin alışveriş tecrübesini güzelleştirmek öteki yandan da operasyonel verimliliği artırmak için, gerçek teknolojiyi gerçek yerden pozisyonlandırmak gerektiğinin şuuruna giderek daha fazla vardığını belirten Securitas Technology Pazarlama Yöneticisi Pelin Yelkencioğlu, elektronik fiyat etiketinde en son ve gelişmiş teknolojiyi, Nebular ile Türkiye’de perakende bölümünün kullanımına sunduklarını söyledi. Yelkencioğlu, “Yüksek hızla uzaktan fiyat güncellemesi yapmaya imkân veren, etiket ile kayıt arasında fiyat doğruluğunu kontrol eden, müşteriye daha fazla bilgi sunan, promosyonları vurgulayan ve daha canlı bir ürün teşhiri gerçekleştiren Nebular’dan daha iyisi yok!” diye konuştu.

İhtiyaca nazaran tasarlanabiliyor

Yelkencioğlu’nun verdiği bilgiye nazaran, Nebular, yüksek adette etiket isteyen müşteriler için özel olarak tasarlanabiliyor. Kesimde genel prestijiyle tedarik süreci 8-9 aya varırken, Securitas Technology, 2-3 ay üzere bir müddette eserleri teslim edip suram gerçekleştirebiliyor. Türkiye’de 81 vilayette servis ve suram dayanağı sunan Securitas Technology, zincir mağazalara yüksek kalitede hizmet veriyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu