Ekonomi

FİLE, Enerji İhtiyacını Ankara Deposuna Kurduğu 8 Bine Yakın Güneş Paneli ile Karşılayacak

Yüksek standartlarda ürettiği besin, şahsî bakım ve konut paklığı eserlerini tüketicisiyle buluşturan FİLE, daha pak ve sürdürülebilir bir dünya için Ankara’daki deposunun çatısına 7756 adet güneş paneli kurdu. Marka, hem Ankara deposunun hem de Ankara’daki mağazalarının elektrik tüketimlerinin tamamını bu santralde üretilen pak güç ile karşılamayı hedefliyor.

Süpermarket gereksinimlerini yüksek standartlarda, konforlu ve sade bir ortamda, daima uygun fiyat siyasetiyle tüketicilerle buluşturan FİLE; üretim, tedarik ve satış süreçlerini daha sürdürülebilir hale getirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. FİLE, pak güç alanında kıymetli bir adım atarak Ankara’daki deposunda Güneş Güç Sistemleri (GES) Projesine imza attı.

Üretilen Pak Güç ile Ortalama 1.700 Hanenin Bir Yıllık Güç Tüketimine Denk Gelen Güç Üretilecek

Karbon salınımını azaltıp pak enerjiyi desteklemeyi hedefleyen FİLE, gerçekleştirdiği GES Projesi ile Ankara’da bulunan ve 16.858 m2’lik bir alan üzerine kurulan deposunun çatısına 7.756 adet güneş güç paneli kurdu. Hiçbir yere ziyan vermeden kurulan güneş panelleri sayesinde karbon salınımı 2.950 ton azaltılacak. Bu oran, 37.000 ağacın kazanımına denk geliyor. Üretilen pak güç ile ortalama 1.700 hanenin bir yıllık güç tüketimine denk gelen 4.758.000 kWh ölçüde elektrik gücü elde edilecek.

Ankara’daki Depo ve Mağazalarının Elektrik Gereksinimi Pak Güçle Karşılanacak

Ankara’daki deponun ve vilayet sonları içerisinde yer alan FİLE mağazalarının elektrik tüketimlerinin tamamının Ocak 2023’ten itibaren kurulan panellerin ürettiği pak güç ile karşılanması hedefleniyor. Depo üzerinde kurulan paneller ile 3.528 KWp güç ile FİLE, hem pak güç üreterek dünyaya yarar sağlayacak hem de ülke iktisadına katkıda bulunacak.

Gelecek jenerasyonlar için pak gücün desteklenmesi gerektiğine vurgu yapan FİLE İcra Şurası Lideri Haluk Dortluoğlu “FİLE olarak mağazalarımızda ve tüm süreçlerimizde daha çevreci bir yaklaşım benimsemek ismine daima adımlar atıyoruz. Çevreci yaklaşımlarımızı; mağazalarımızdaki karton poşet uygulamamız, Konuşan Plastik Poşetler üzere projelerimizle müşterilerimizle de paylaşmaya çalışıyoruz. İklim krizinin tüm dünyanın gündeminde olduğu ve karbon salınımını azaltmak için ülkelerin ve kurumların sorumluluk üstlenmesi gerektiği bir periyotta, FİLE olarak gerçekleştirdiğimiz GES Projesi ile karbon salınımını yılda 2.950 ton azaltmış olduk. Hem tabiatta yarattığımız yarar hem de ülkemizin karbon salınımına yaptığımız olumlu katkıdan ötürü çok memnunuz. FİLE olarak sürdürülebilir ve çevreci projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu