Teknoloji

Google sonunda ofislerinde çalışan robotları “kovdu”

Google’daki ve genel olarak teknoloji endüstrisindeki işten çıkarmaların ortasında, ana şirket Alphabet’te ekonomik sıkıntılardan kurtulamayan başka bir şaşırtıcı grup var. Wired’ın haberine göre, Şirketin yemekhanelerini temizlemeye yardımcı olan robotlar da ekonomik sıkıntılardan nasibini aldı..

Çeşitli keşif robotik projeleri üzerinde çalışan 200’den fazla kişiden oluşan bir ekibe sahip olan Alphabet’in deneysel departmanlarından biri, Wired raporları. Günlük RobotlarAlphabet’in gizemli X moonshot laboratuvarından terfi ettikten sonra bir yıldan biraz fazla bir süre sonra kapanıyor.

Everday Robots ekibi, diğer özelliklerinin yanı sıra kafe masalarını çekebilen, çöpleri ve geri dönüşümleri ayırabilen, kapıları açabilen 100’den fazla tek kollu tekerlekli robot geliştirdi ve eğitti. Söylentilere göre bu robotlar eğitilirken, küresel salgın döneminde şirketin yemekhanelerini toplama ve konferans salonlarının temizliğini kontrol etme görevlerini üstlendiler.

Robotlar ve eğitmenleri ilerleme kaydederken, Alphabet’in bütçe kesintilerinden kurtulamadılar. kablolu, Robotik uzmanlarına göre, robotların her biri muhtemelen on binlerce dolara mal oluyor..

Everyday Robots için pazarlama ve iletişim yöneticisi Denise Gamboa, Kabloluya “ Everyday Robots artık Alphabet içinde ayrı bir proje olmayacakdedi ve ekledi: “ Teknolojinin bir kısmı ve ekibin bir kısmı Google Research bünyesindeki mevcut robotik çabalarla birleştirilecek.

Alphabet ve Everyday Robots artık başka bir açıklama yapmadı.

habersivrice.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu