Haber

İlklerin Şehri Uşak, Türkiye Basketbol Ligi’ne göz kırptı

İlklerin Şehri Uşak Basketbol Takımı, Karşıyaka Gençlik Belediyesi’ni Ağırladı Spor, 77-70 ve TB2L (B) grup lideri bitirdi.

İlkler Şehri Uşak Basketbol Kulübü Başkanı Osman Tekbaş, sezon başında grubu ilk 2 içinde tamamlamayı hedeflediklerini belirterek, grubu lider tamamlayarak play-off maçları için büyük avantaj sağladıklarını söyledi. Teknik ekibine, oyuncularına ve seyircilerine teşekkür eden Tekbaş, play-off maçlarından da başarıyla çıkarak asıl hedefleri olan TBL’ye yükselmek için çaba göstereceklerini kaydetti.

İlkler Şehri Uşak Basketbol Takımımız, TB2L B Kümesindeki son maçında Karşıyaka Genç Belediye Spor’u 77-70 mağlup ederek ligi lider tamamladı. Uşak Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada 1. Çeyreği 20/13, 2. Çeyreği 37/32, 3. Çeyreği 50/49 ve son çeyreği 77/70 önde tamamlayan ev sahipleri grubu, taraftarlarına büyük sevinç yaşattı.

“Büyük hedefimize odaklanacağız”

Grubu lider bitirerek büyük bir avantaj yakaladıklarını belirten Birinci Şehir Uşak Basketbol Kulübü Başkanı Osman Tekbaş, “Sezon başında hedefimiz ligi ilk 2’de bitirmekti. Teşekkürler. Allah’tan son galibiyetle başkanı bitirdik. Play-off türünde oynamadan önce rakibimizi bekleyeceğiz çünkü ilk 2’deyiz. Bundan sonra oyundan çıkarak büyük hedefimize odaklanacağız. -off’lar tüm konsantrasyonumuzla başarılı bir şekilde. Sezon boyunca bizleri yalnız bırakmayan taraftarlarımıza şampiyonluğu armağan etmek için sınırlı imkanlarımız dahilinde var gücümüzle mücadele edeceğiz. Her zaman olduğu gibi en büyük gücümüz taraftarlarımız olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu