Haber

İstanbulspor maçına damgasını vuran meydanın kahramanı konuştu: Vazgeçemem

İzmit’te yaşayan İstanbulspor taraftarı Yaşar Karataş, Pazar günü Trabzonspor-İstanbulspor karşılaşmasının konuk takım taraftarlarına ayrılan bölümde maçı tek başına izledi. Formasını giyen, tribüne atkısını takan ve bayrağını asan Karataş’ın tribünde sadece kadrosuna destek verdiği anlar sosyal medyada çok konuşuldu. Karataş, İstanbulspor aşkıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“BU BİR TUTKU”

Deplasman tribünlerinde takımını tek başına destekleyerek gündeme gelen İstanbulspor taraftarı Yaşar Karataş, birçok deplasman maçında çoğunlukla tribünlerde yalnız kaldığını söyledi. Karataş, ‘Ailem, eşim, arkadaşım bana ‘gitme’ diyor ama ben gidiyorum. Bu bir tutku, vazgeçemiyorum? dedim.

“HER MAÇA GİDİYORUM”

Tribünlerde tek başına takımını desteklerken ilginç olaylar yaşadığını belirten Yaşar Karataş, rakip taraftarların bazen kendisine ikramlarda bulunduğunu, bazen de onu görünce şaşkınlıklarını dile getirdiklerini söyledi. İstanbulspor’un kendisi için vazgeçilmez bir tutku olduğunu ifade eden Karataş, “Takımımız 2. Lig’de mücadele ederken, eniştem beni Karagümrük ile oynadığımız maça götürdü. Oradaki o coşkuyu gördüm. Oldukça heyecanlıydı. , güzel bir atmosfer vardı. O maçtan sonra tutkum başladı. Sonrasında hiçbir maçı kaçırmamaya çalıştım. İçeride, dışarıda her maça hızla giderim. Dönem içinde ortalama 3-4 maç kaçırırım o da bu. İşimden dolayı neden gidemiyorum Onun dışında evimde oynadığımız veya deplasmanda oynadığımız tüm maçlara gitmeye çalışıyorum.

“KENDİM İÇİN BİRAZ DAHA BÜYÜK OLUYOR”

Deplasman maçlarına kendi imkanlarıyla gittiğini kaydeden Karataş, ‘Deplasmanlarda genelde yalnızım. Bazen arkadaşlarım gelir ama tribünlerde genellikle yalnızım. Yalnız kaldığımda biraz hüzünlü oluyor. Arkadaşlarımın yanımda olmasını istiyorum, grubumuza birlikte destek olalım. O yüzden biraz üzücü” dedi.

“ADANA’DA RIP TARAFTARLARI PAKET GÖNDERDİ”

Rakip takım taraftarlarının kendisini tribünde yalnız görünce şaşırdıklarını söyleyen Karataş, “Boluspor, Ankara, Keçiören, Adana, Hatay, Giresun ve Trabzon maçlarında tribünlerde tek taraftar bendim. Rakip takım beni tribünde yalnız görünce karşılıyor.Herhangi bir kötü muameleye maruz kalmadım.Maça yalnız gittiğim için deplasman tribünleri kapalı.Adana’daki rakip taraftarımıza ve Altınordulu taraftarımıza teşekkürler. İzmir’de bize ikramlarda bulunuldu. Adana’da rakip taraftarlar bana dürüm gönderdiler, Altınordu maçında çay ikram ettiler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu