Haber

Kainat Güzeli yarışmasının en güzeli seçildi

Bu yıl 71’incisi düzenlenen Kainat Güzeli yarışmasının kazananları belli oldu. Yarışmada ABD adına katılan 28 yaşındaki R’Bonney Gabriel birinci oldu. İkinciliği Venezuela’dan Amanda Dudamel, üçüncülüğü ise Dominik Cumhuriyeti’nden Andreina Martinez aldı.

tarih yazdı

Amerikalı bir anne ve Filipinli bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen genç bayan, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen güzel bir yarışmada birinci olan ilk Asyalı-Amerikalı oldu.

ABD’nin New Orleans kentinde düzenlenen yarışta, dünyayı saran savaşların ve krizlerin etkisinde kalan yarıştaki açıklamalar ve kostümler dikkat çekerken, yarışın galibi ABD’den tarihe geçti.

Yarışmada Ukrayna ve Rusya, yaklaşık bir yıl aradan sonra ilk kez farklı bir düzende büyük bir rekabete girdi.

Rusya kalifiye olamadı

Rusya adına yarışan Nice, ülkesinin Ukrayna’ya savaş ilan etmesi nedeniyle her türlü uluslararası düzenlemeden atılmasına rağmen bu yarışmaya katılabilmiştir.

“Sahip olduğum ahlaki cesaretin bu yarışmaya neden seçildiğimi gösterdiğini düşünüyorum. Yurt dışında Rusya’yı yok sayma kültürüne rağmen güçlüyüm ve ne olursa olsun yarışmaya katılıyorum.”dedi Anna Linnikova, ancak yarışmaya katılamadı.

Türkiye 16. sırada

Yarışmada Türkiye’yi temsil eden Aleyna Şirin ilk 16’ya kalamadı. Gecenin çarpıcı bir detayı olarak Miss Universe’de bu yıl ilk kez ülkemizi Türkiye değil Türkiye adıyla temsil etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu