Haber

Kim Jong Un Rusya’daki uçak fabrikasını ziyaret etti

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Rusya’nın Komsomolsk-na-Amure kentindeki uçak fabrikasını ziyaret etti.

Rus hükümetinden yapılan açıklamaya göre Kim, ülkeye yaptığı resmi ziyaret kapsamında Russian United Aircraft Company’nin (UAC) bir şubesi olan Komsomolsk-na-Amure’deki Yuri Gagarin uçak fabrikasına giderek incelemelerde bulundu. . Kim’e Rusya Başbakan Yardımcısı ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov da eşlik etti.

Kim ve beraberindeki heyet, fabrikanın mühendislik merkezi ve üretim atölyelerini gezdi. Kim’e fabrikanın tasarım bölümünde mühendislerin modern uçak geliştirmek için kullandıkları dijital teknolojiler gösterildi.

Kuzey Kore lideri Kim ve beraberindeki heyet, Su-35 ve beşinci nesil Su-57 uçaklarının son montaj atölyesi olan savaş uçağı montaj tesisini ziyaret ederek, modernizasyon ve teknik yenileme çalışmaları sonucunda iyileştirilen teknolojik tesislerde incelemelerde bulundu. – işletmenin ekipmanı.

Kim ve beraberindeki heyete, ithal ikameli Superjet 100 (SJ-100) konusunda işbirliği çerçevesinde çalışmaların yürütüldüğü, uçağın gövde bölmeleri ve kanat ünitelerinin üretildiği fabrikada alanlar gösterildi.

Heyet daha sonra UAC’ın iştiraklerinden Yakovlev firmasının üretim merkezi olan başka bir işletmedeki SJ-100 son montaj atölyesini ziyaret etti.

Halihazırda Rus sistemlerine sahip SJ-100 uçaklarının testlerinin yapıldığı ve Rus PD-8 motorlu uçakların akrobasi testlerine yönelik hazırlıkların devam ettiği montaj atölyesinde, havayollarına teslim edilecek ilk seri makineler de bulunuyor. tamamen Rus tasarımı.

Programın sonunda Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim ve Bakan Manturov, Su-35 çok hedefli savaş uçağının gösteri uçuşunu izledi.

Bakan Manturov, açıklamasında Kuzey Kore liderine Rusya’nın önde gelen uçak üretim tesislerinden birini gösterdiklerini belirtti. Manturov, “Hem uçak üretiminde hem de diğer sektörlerde iş birliği potansiyelini görüyoruz. Bu, ülkelerimizin teknolojik egemenlik hedeflerine ulaşması açısından özellikle önemli.” dedi. dedi.

Kuzey Kore lideri Kim’in resmi ziyareti kapsamında temaslarını Vladivostok’ta sürdüreceği bildirildi.

haberihsaniye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu