Haber

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin tarihleri belli oldu

Erdoğan DEMİR – Volkan Gazetesi / EDİRNE (İGFA) – UNESCO Somut Olmayan Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 662. defa güreşseverlerle buluşacak.

Cumhuriyetimizin 100. yılında gerçekleştirilecek olan 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 7-9 Temmuz 2023 tarihlerinde Sarayiçi Er Meydanı’nda yapılacak.

Dünyanın en esaslı tertiplerinden olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ni 662. sefer düzenleyecek olmanın heyecanı içinde olduklarını belirten Edirne Belediye Lideri Recep Gürkan, “662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ni 3-9 Temmuz 2023 tarihleri ortasında, dünyanın bir çok ülkesinden güreşseverlerin büyük bir heyecanla izlediği güreşlerimizi de 7-9 Temmuz tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Bu yıl farklı bir heyecanımız da var. Zira 2023 yılı Cumhuriyetimizin de 100. yılı. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girdiğimiz bu tarihi anlarda Kırkpınar’ımızın da 662.’sini gerçekleştireceğiz. Türk’ün Cet sporu olan yağlı güreşlerin olimpiyatı Kırkpınar Yağlı Güreşleri, atalarımızdan bize kalan en büyük miras. Bu mirası Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına da büyük bir gurur ve onurla taşıyacak olmanın memnunluğu içerisindeyiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu