Haber

Mehmetçik engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye teslim etti

Kahramanmaraş’ta yaşanan sarsıntıların ardından yaralar sarmaya başladı.

Depremlerin ardından konutları kullanılamaz hale gelen ve konutlarına giremeyen vatandaşlar için kesintili yaşam alanlarında yaşam başladı.

Devam eden süreçte devlet ve millet el ele Mehmetçik’e nispetle devam etmektedir.

Afetzedelerin barındığı çadır kentlerde görev yapan Mehmetçik, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor.

Malatya 2’nci Ordu Komutanlığı’na bağlı askerler ve Kırklareli 41’inci Komando Tugay Komutanlığı’na bağlı bir işçi, Malatya Fuar Merkezi’nde depremzedelerin günlük ihtiyaçlarının karşılanmasına yardım ediyor.

Mehmetçik bir kişiye daha ulaştı

20 yıldır çadır kentte yaşayan ve 20 yıldır yürüme mücadelesi veren 50 yaşındaki bedensel engelli Mehmet Nuri Ulu da Mehmetçik üyesi. “şefkat eli”uzattığı depremzedelerden biri.

Depremzedelere tekerlekli sandalye ikramı yapıldı

Mehmetçik, Türk Silahlı Kuvvetleri birliklerinde oluşturdukları alanlarda topladıkları plastik şişe kapaklarından elde ettikleri tekerlekli sandalyeyi çadırkente getirerek Ulu’ya hediye etti.

Askerler tekerlekli sandalyede oturan Ulu’yu dinlenmesi için çadırkente götürdü.

Depremde sıkıntı yaşadı

Depremzede Mehmet Nuri Ulu, deprem

“Polis ve asker olduğu için daha güvenli olur dedik ve buraya geldik”

Ulu, depremin ardından ilk 3 gün ailesiyle birlikte sıkıntı yaşadıklarını, ardından çadırkente geldiklerini ve rahatladıklarını söyledi.

O zor günlerden sonra gidecek bir yer ararken çadırkentte polis ve asker olduğu için daha sadık olur diye düşündük ve buraya geldik.

Çadır kentte hem asker hem de polis her türlü ihtiyacımızı karşıladı ve bizimle ilgilendi. Çadırımıza odun ve yiyecek getiriyorlar. Yürüme engelim var.

20 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum. Çadırkente gelen komutan beni görünce durumumu sormaya başladı. Bir şeye ihtiyacım olup olmadığını soran askerlere ilk başta bir şeye ihtiyacım yok dedim, askerler ve polisler bize bakıyor.

“Bir sandalye al, rahatlayabilirsin”

Askerlerin ısrarına şaşırdığını söyleyen Ulu, “Sana bir tekerlekli sandalye alalım, rahat edersin”söylediklerini söyledi.

“Biz senin için buradayız”

Tekerlekli sandalyeyi görmekten memnun olduğunu ifade eden Ulu, şunları söyledi:

Tekerlekli sandalyeyi getiren askerlerimiz ‘Hizmetinizdeyiz, sizin için buradayız’ dediler. Herhangi bir ihtiyacınız olursa lütfen çekinmeden bize bildirin.

Tanrı hepsini kutsasın. Daha önce belediye başkanı akülü tekerlekli sandalye vermişti. Depremde de kullanılamaz hale geldi. Hastalığım romatizma kaynaklı.

Doktorlar bana bu hastalığın soğuk algınlığından kaynaklandığını söylediler. Yüzde 61 engelli raporum var. Hastalığım kötüleşiyor. Her 15 günde bir romatologa iğne oluyorum.

Tekerlekli sandalyedeki eşim ve çocuklarımın yanı sıra askerler onları da hava alsınlar diye çadırkentte gezdiriyor.

haber-narlidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu