Haber

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, çalışanlarının yüzünü bir kez daha güldürdü! Kadrolu çalışanların maaşlarına yüzde 107 zam

Çalışanlarının haklarını korumak için duyarlı davranan Başkan Feyat Asya, bu yıl maaş düzenlemesiyle işçilerin yüzünü güldürdü. Porsor Ana Bayan Kültür ve Eğitim Merkezi’nin konferans salonunda çalışanlarla toplantıya gelen Önder Asya, 2023 yılı için belirledikleri fiyatı onlarla paylaştı.

ÜCRETLERDE YÜZDE 107 ARTIŞ

Yoğun katılımın olduğu programda konuşan Önder Asya, çalışanların günlük ücretlerini bu yıl için hep 360 liraya yükselttiklerinin altını çizerek, belirlenen bu fiyatla aradaki farkı ekip personeli ile kapattığını söyledi. Maaşlara yüzde 107 zam yapıldığını belirten Önder Asya, en düşük çalışanın 11 bin TL alacağını kaydetti.

ASGARİ MAAŞ 11 Bin TL

Başkan Asya yaptığı konuşmada, “Farklı illerden belediye başkanlarımızla çeşitli programlara katılmak üzere Japonya’daydık. Yeni yıl maaş artışlarınızın daha az olması için yurda dönüşte bazı programlarımızı iptal ettik” dedi. Emekçi kardeşlerimizin mağduriyetine uğramamaya özen gösterdik. “Artıştan hepimiz memnunuz. Doğal olarak asgari fiyata bağlı çalışanlar değilsiniz. Ancak ilgili arkadaşlarımızla birlikte belediyemizin imkanlarını da göz önünde bulundurarak taban fiyatın üzerinde bir fiyat belirledik. Sayın Cumhurbaşkanımız yıl içinde asgari fiyatta bir güncelleme yaparsa biz de tavır bazında gereğini yaparız. Bu kapsamda bu yıl “Çalışanlarımızın yevmiyelerini hep 360 liraya çıkardık ve ekip personeli ile arasındaki farkı kapattık. Ancak hiçbir çalışanımız 11 bin TL’nin altında maaş alamayacak. yeni zamda tüm emekçi kardeşlerimiz.” söz konusu.

carsibasihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu