Ekonomi

Ordu Büyükşehir Belediyesi kırsal alanlarda asfalt çalışmalarına devam ediyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi kırsal alanlarda asfalt çalışmalarına devam ediyor

ORDU – Ordu Büyükşehir Belediyesi il genelinde asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Mesudiye ilçesine bağlı Pınarlı Mahallesi’ni Karadeniz-Akdeniz Yolu’na bağlayan 10 kilometre uzunluğundaki güzergahta asfalt çalışmalarına başlandı.

Ordu’da Büyükşehir Belediyesi’nin mahalle ve kümes yollarında başlattığı asfalt seferberliği sürüyor. 19 ilçenin tamamında yollara yeni bir görünüm kazandırmak için hızlı ve planlı bir çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, altyapısı tamamlanan güzergahları asfaltla buluşturuyor. Çalışmalar kapsamında Teknik İşler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Mesudiye ilçesinin Pınarlı, Darıcabaşı Akpınar ve Akkırık mahalleleri küme yolunu tarihte ilk kez emülsiyon asfaltla birbirine bağlıyor. Toplam 10 kilometre uzunluğundaki yolun 5 kilometresi emülsiyon asfalta sahipken, geri kalan kısımlarda çalışmalar sürüyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, sıkı bir plan ve program çerçevesinde devam eden çalışmalarla ilçelerin yol sorunlarını çözdüklerini söyledi.

Çalışmalardan memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri, toz ve çamurdan kurtulmanın mutluluğunu yaşadıklarını, yıllardır ulaşımda yaşadıkları sorunların çözüldüğünü belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu