Ekonomi

Progressive Şubat ayı prim ve gelirlerinde büyüme bildirdi

MAYFIELD VILLAGE, OHIO – Önde gelen sigorta sağlayıcılarından The Progressive Corporation (NYSE:PGR), Şubat 2024 dönemine ilişkin mali sonuçlarını açıklayarak net prim ve gelirlerindeki artışı vurguladı. Şirket toplam 5,72 milyar dolar net prim yazıldığını, 5,13 milyar dolar net prim kazanıldığını ve 737,1 milyon dolar veya adi hissedarlara sunulan hisse başına 1,24 dolar net gelir elde edildiğini bildirdi.

Progressive’in sigorta sektöründeki kârlılığın önemli bir ölçütü olan birleşik oranı, bir önceki yıl %95,1 iken cari yıl için %86,8’e yükseldi. Birleşik oranın %100’ün altında olması sigortacılık kârına işaret ederken, daha düşük oranlar daha fazla kârlılık anlamına gelmektedir.

Sigortacı ayrıca 80,7 milyon dolar tutarında vergi öncesi menkul kıymet kazancı elde ettiğini açıkladı. Buna ek olarak, çeşitli segmentlerde yürürlükte olan poliçe sayısında büyüme yaşanmış, ferdi oto poliçeleri %7, özel branşlar %7, ticari branşlar %4 ve mal sigortaları %10 oranında artmıştır. Bu büyüme, şirket genelinde yürürlükteki toplam poliçe sayısının %7 artarak 30,28 milyona ulaşmasını sağlamıştır.

Progressive’in Ekim 2023’te başlayan aylık muhasebe kapanışı için Miladi takvime uyum sağlamasının üç aylık ve yıllık sigortalama sonuçlarını önemli ölçüde etkilemesi beklenmemektedir. Ancak, Ekim 2023’ten Eylül 2024’e kadar yıldan yıla aylık karşılaştırmaları etkileyebilir.

Progressive Insurance®, kişisel ve ticari otomobil, motosiklet, tekne ve ev sigortası dahil olmak üzere bir dizi sigorta ürünü sunmasıyla tanınmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ikinci kişisel otomobil sigortacısı ve önde gelen ticari otomobil ve motosiklet sigortası satıcısıdır.

Şirketin Name Your Price®, Snapshot® ve HomeQuote Explorer® gibi uygun alışveriş araçları ve hizmetleri sunma taahhüdü, pazar stratejisinin temel taşlarından biri olmuştur. Progressive’in adi hisseleri NYSE’de PGR sembolü altında halka açık olarak işlem görmektedir.

Bu rapor The Progressive Corporation’ın basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu