Haber

Taliban Masada! Hizbullah’ın mitingine katıldıkları ortaya çıktı

AK Parti listelerinde İstanbul 3’üncü ilçeden aday gösterilen HÜDA-PAR’ın genel lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, Ekim 2022’de Diyarbakır’da İttihadul Ulema ve Hizbullah’ın İran subayı ve Hizbullah zanlısı Enver Kılıçarslan’ın başkanlığında organize edilmişti. taliban sözcüsü. Zebihullah Mücahit, “7. Alimler Buluşması”na katıldığı ortaya çıktı.

Cumhur İttifakı’na katılan ve “Hizbullah’ı terör örgütü olarak görmediği” açıklamalarıyla tartışma konusu olan HÜDA PAR, AKP listelerinden 4 aday gösterdi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, AK Parti listelerinden Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu, Genel Sekreter Şehzade Demir, Diyarbakır İl Başkanı Furkan Dinç ve parti sözcüsü Serkan Ramanlı milletvekili adayı oldu. İstanbul 3’üncü ilçe 4’üncü olağan adayı olan Yapıcıoğlu, Ekim 2022’de Diyarbakır’da Hizbullah’ın İran şefi ve Hizbullah zanlısı Enver Kılıçarslan başkanlığındaki İttihadül Ulema tarafından düzenlenen ve Taliban Sözcüsü’nün de katıldığı ‘7’nci Bölge’de gerçekleştirildi. Zebihullah Mücahit. . Alimler Buluşması’na katıldığı ortaya çıktı.

Yapıcıoğlu toplantıda yaptığı konuşmada “medrese eğitim sistemi”ne vurgu yaptı, “Buradan İslam ülkelerinin yöneticilerine sesleniyorum; Afganistan’daki kardeşlerinizle ilişkilerinizi geliştirin” daveti yaptı. Ayrıca görüşme sırasında Yapıcıoğlu, partisinin Diyarbakır il binasında Taliban Sözcüsü Mücahid ile özel bir görüşme yaptı. Yapıcıoğlu, “Türk bayrağında bela görüyorum”, “Anayasa’da Türklük vurgusu olmamalı”Hamas ile yaptığı açıklamalar ve görüşmeleriyle de gündem oldu.

örgütsel birleşme

AK Parti’den Gaziantep’in 6. olağan adayı olan Demir, 2010’da milletvekili seçilmişti. “Hizbullah terör örgütü mensuplarını ve sempatizanlarını bir araya getirmek ve örgütsel bütünlüğü sağlamak”Mustazaflarla Dayanışma Derneği’nin açtığı davanın kararında “Hizbullah’ın yayın organı” olarak anılan İnzar Dergisi’nin eski yazarlarından biri olduğu ortaya çıktı.

Ayrıca Mersin 4. olağan adayı olan Dinç’in 2019 yılında Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu’nu anan ve Hizbullah propagandası yapan Guide TV’de “Nebevi Davetiyesi” adlı programlar yaptığı belirlendi. yandan Batman’da 2. sıradan aday gösterilen Ramanlı, “Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık”Atatürk’ü “deccal” olarak nitelendiren Bediüzzaman Said Nursi’yi anan sosyal medya paylaşımları dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu