Ekonomi

VİOP haftaya yükselişle başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) Haziran vadeli BIST 30 endeksine dayalı sözleşme haftaya yüzde 0,8 artışla 5.400,00 puandan başladı.

Açılış seansında, Haziran vadeli işlem sözleşmesi bir önceki seans kapanışının yüzde 0,8 üzerinde 5.400.00’de işlem gördü.

Cuma günü alım rotası izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 4,6 üzerinde 5.356,00 puandan kapattı. Endeks kontratı akşam seansında 5.312,25 puana geriledi.

Analistler, ABD’de borç limiti krizine ilişkin prensipte anlaşmanın arttığı açıklamasıyla küresel borsalarda risk iştahının arttığını belirtti. girdiğini söyledi.

ABD basınında yer alan habere göre Beyaz Saray ile Cumhuriyetçiler arasında uzun süren müzakerelerin ardından varılan anlaşma kapsamında borç limitinin 2 yıl süreyle artırılması bekleniyor.

5.300 ve 5.200 puanlık dayanak noktasında

Öte yandan, dün yapılan yerel seçimlerin ardından Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Lideri Ahmet Yener, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi sonucunda görülmüştür. geçici sonuçlar.” söz konusu.

Güven ve istikrarın çok değerli iki kavram olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Buna devam edeceğiz ve bu iki kavram üzerine güçlü bir ekonomi yönetimi inşa edeceğiz. Uluslararası düzeyde saygın bir finansal yönetim, yatırım ve istihdam odaklı bir üretim ekonomisi tasarlıyoruz. ” Sözleri dikkat çekti.

Analistler, bugün yurt içinde ekonomik güven endeksi ile yurt dışında ABD borç limiti krizi haber akışının takip edileceğini belirterek, teknik olarak endeks sözleşmesinde 5.500 ve 5.600 seviyelerinin direnç, 5.300 ve 5.200 puanlarının ise direnç olduğunu kaydetti. ana konumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu