Haber

Muş’ta birbirine düşman aileler barıştı

Aralarında kavga nedeniyle husumet bulunan iki aile, iki yıl önce Muş’ta bir araya geldi.

Bozbulut köyünde 2 yıl önce kavga eden Erikli ve Şipal aileleri arasındaki husumetin son bulması için Vali İlker Gündüzöz, Belediye Başkanı Feyat Asya ve Kardeş Kal Türkiye Platformu kurucusu Orhan Uzuner’in girişimleri olumlu sonuç verdi.

Gündüzöz, iki aile fertlerinin bir araya getirildiği Merkez Çağlayan Camii’nde düzenlenen programda olayın iki tarafı da üzdüğünü, barışmalarının sevindirici olduğunu söyledi.

Müslümanların en fazla 3 gün küsebileceğini anlatan Gündüzöz, aile bireylerine teşekkür etti.

Gelecek nesillere güzel günler bırakmak gerektiğine değinen Gündüzöz, “Burada başta Şipal ve Erikli aileleri olmak üzere ailenin büyüklerine şükranlarımızı sunuyoruz. Ailelerine huzur, sükunet, birlik ve esenlik bırakıyorlar. çocuk torun kötülük değil.Bu son derece önemli.Bizim dinimiz toplumun dinidir.Biz cemaat olarak ibadetlerimizi yaparız.Cenazemizi,düğünümüzü,hüzünümüzü, sevincimizi cemaat olarak yaşarız.Bu yüzden toplumumuz güçlüdür.” dedim.

Uzuner, “İnsanları affetmek çok önemli. Geçmişi unutup geleceğe ve geleceğe bakacağız. Çok şükür bir araya geldik, selamlaşacağız, kucaklaşacağız.” dedi.

İl Müftüsü Halil İbrahim Demir’in dualarının ardından aileler barıştırıldı.

Programa AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, AK Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Kasım ve İl Emniyet Müdürü Engin Kaloğlu katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu