Haber

Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Okullar ne zaman açılıyor? İlkokul 1 ve lise 9’uncu sınıf öğrencileri okullarına kavuştu.
Uyum Programı kapsamında okul öncesi, ilkokul 1. sınıf ve lise 9. sınıf öğrencileri okullarıyla buluştu. Yeni Eğitim ve Öğretim Dönemi onlar için bir hafta erken başladı.

3 Aylık Yaz Tatilinin Ardından Okula Kavuştular

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, “Entegrasyon programı için okul öncesi, ilkokul 1 ve lise 9’uncu sınıf öğrencileri için; okullarıyla, öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla diğer seviyedeki öğrencilere göre bir hafta daha erken buluştular. Öğrenciler yaklaşık 3 aylık yaz tatilinin ardından okula dönmenin heyecanını yaşadı. Bakanlık, okul öncesi dönemde aile ve çocuklarla yürütülecek uyum sürecine temel teşkil etmek amacıyla okula uyum rehberi hazırladı. Rehberde uyum haftası uygulama şeması ve 12 etkinlik örneği yer aldı. İlkokul 1.sınıflara yönelik kılavuzda uyum haftası uygulama takvimi ile 9 adet etkinlik örneği hazırlandı.

Uyum Haftası

Uyum haftasında ortaöğretim kurumlarında eğitime başlayacak olan hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerine ve velilerine eğitim dönemi başlamadan önce eğitim görecekleri okul hakkında bilgi verilecek, ayrıca bir haftalık süre içerisinde beceri kazandırılacak. öğrencilerin yeni okul ortamına kısa sürede uyum sağlamasına ve okula aidiyet duygusunun gelişmesine katkı sağlayacaktır. hedef alındığı bildirildi. Lise öğrencileri ve velilerine yönelik de etkinlikler düzenlenecek.

11-15 Eylül’de ortaöğretim kurumlarında rehberlik uygulamaları

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri bahisle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Ortaokul 5. sınıfa başlayacak öğrenci ve ailelerin katılacağı rehberlik uygulamaları 11-15 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ebeveynlere yönelik okula uyum rehberinin sunumu ise 11 Eylül Pazartesi günü ailelere ve çocuklara yönelik okulun ikinci gününde gerçekleştirilecek. İç ve dış ortam tanıtılacak, geri kalan üç günde çocuklarla rehberlik uygulamalarına ilişkin etkinlikler gerçekleştirilecek” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

haberbuharkent.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu